Шумейко Григорій

народний артист України
Афіша актора
Репертуар
Вистава
Роль
Йосиф II, імператор Австрійський
Ірод, тетрарх Галілеї й Піреї
Опис

Народився 1 травня 1951 року.

Освіта – Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, спеціальність – актор драми і кіно (курс з. д. м. України І. О. Молостової, з. д. м. України Н. А. Биченко, 1971-1974 рр.);

  • Театральний інститут ім. Б. Щукіна, спеціальність – режисура (курс н. а. СРСР Є.Р. Симонова;
  • Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, спеціальність – режисура, постановка дипломної вистави під керівництвом н. а. України С. В. Данченка).

 

ФІЛЬМОГРАФІЯ Телефільм «Марина і Олексій» – Олексій реж.М.Захаров

Репертуар

«Річард III» В. Шекспір – Глашатай

«Здрастуй, Прип’ять!» О. Левада – Кирило

«Прапороносці» О. Гончар – Черниш

«Не зрадь себе» Л. Сергеєв – Гліб

«Суєта» І. Карпенко-Карий – Демид

«Новорічна віхола», сценічна композиція Ю. Турчина – Іван, Городник

«Під високими зорями» М. Зарудний – Льоня

«Украдене щастя» І. Франко – Парубок

«У цьому тихому старому домі» О. Арбузов – Митя

«Тил» М. Зарудний – Марко

«Дай серцю волю, заведе в неволю» М. Кропивницький – Іван Непокритий

«Кришталевий черевичок» Т. Габбе – Принц

«Срібна павутина» О. Коломієць – тракторист

«Суд пам’яті» М. Петренко – журналіст

«Мої надії» М. Шатров – Олег Макарцев

«Дикий ангел» О. Коломієць – Павлик

«Богдан Хмельницький» О. Корнійчук – Сотник

«Вода з отчої криниці» В. Фольварочний – Славко

«Юрко Крук» П. Козланюк – селянин

«Кафедра» В. Врублевська – Набоков

«Чари правдивої пісні» Б. Стельмах – Батько

«Роки блукань» О. Арбузов – Павлик

«Правда» О. Корнійчук – вартовий, критик

«Човен хитається» Я. Галан – письменник

«Звичайне чудо» Є. Шварц – Чарівник

«Комуніст» Є. Габрилович – Соскін

«Візаві» В. Врублевська – Генадій

«Сон князя Святослава» І. Франко – Кунаш

«Житейське море» І. Карпенко-Карий – Хвиля

«По щучому велінню» І. Кропивницький – Дід, циган, Хома

«Обочина» М. Зарудний – Андрій Косоголов

«Розорене гніздо» Янки Купали – Симон

«Маскарад» М. Лермонтов – Дракон, Звездич

«Я дочка твоя, Вітчизно» В. Кошута – Барон фон Нагель

«Як ледар щастя шукав» Н. Медведєв – ледар Гриць

«Розгін» П. Загребельний – молодий Кучмієнко

«Піднята цілина» М. Шолохов – Ваня Абрамцев

«Пригоди бравого солдата Швейка» Я. Гашек – лікар, трактирщик

«Лісока пісня» Леся Українка – Лукаш

«Котигорошко» А. Шиян

«Люди, яких я бачив» С. Смірнов – Шевченко, генерал-майор

«Санітарний день» О. Коломієць – Федоренко

«Безприданниця» О. Островський – Карандишев

«Убий лева» О. Коломієць – Володя

«Проводимо експеримент» В. Черних, М. Захаров – Костін

«Ой не ходи, Грицю» М. Старицький – Дмитрик

«Данило Галицький» В. Босович – Добромил

«Звичайна горошина» В. Данилевич, О. Костицький – Корнелій

«Провінціалка» Я. Стельмах – Сергій

«Так переможемо» М. Шатров – Хаммер

«Дім, де розбиваються серця» Б. Шоу – Мадзіні

«Гайдамаки» Т. Шевченко – від автора, Титар

«В сім’ї вольній, новій» Т. Шевченко – читець

«Діти Арбату» А. Рибаков – Рязанов

«Привітай же мене, моя Україно!» Т. Шевченко – читець

«Маруся Чурай» Л. Костенко – Вишняк, отаман Гук, І. Іскра

«Ой радуйся, земле» вертеп – читець

«Згадайте, братія моя» Т. Шевченко – читець

«Народний Малахій» М. Куліш – божевільний № 4

«Чорна пантера» В. Винниченко – Мулен

«Павло полуботок» К. Буревій – Меншиков

«Орфеєве чудо» Леся Українка – раб Неофіт

«Мотря» Б. Лепкий – Чуйчевич

«Брехня» В. Винниченко – Іван Стратонович

«Не вбивай» Б. Лепкий – Чуйкевич, Меншиков

«Макбет» В. Шекспіра – Банко

«Батурин» Б. Лепкий – Чуйкевич, Меншиков

«Василь Свистун, молодий козак, великий баламут» В. Герасимчук – Карпо

«Така любов» П. Когоут – Мілан Стібок

«Гріх і покаяння» І. Карпенко-Карий – Никодим

«По щучому велінню» М. Кропивницький – дід, циган

«Світла моя муко» В. Симоненко – читець

«Ісус, син Бога живого» В. Босович – Яків, брат Ісуса, Іван Хреститель, Пилат

«Хазяїн» І. Карпенко-Карий – Злотницький

«Сейлемські відьми» А. Міллер – Священник Перріс

«Шаріка» Я. Барнич – Ференц

«В обіймах золотої мли» М. Рильський – читець

«А дощ все йде…» О. Піддубна – Френсіс

«Мадам Боварі» Г. Флобер – Шарль

«Ідіот» Ф. Достоєвський – Рогожин

«Мачуха» О. де Бальзак – Граф де Граншан

«Погляд вічності» Т. Шевченко, Р. Лубківський – читець

«Маруся Чурай» Л. Костенко – Іскра, Гук, Фесько

«Івона, принцеса Бургунська» В. Гамбрович – камергер

«Микита Кожум’яка» О. Олесь – Князь

«Благочестива Марта» Т. де Моліно – Норбер де Варен

«Талан» М. Старицький – Квітка

«Запрошення в замок» Ж. Ануй – Банкір Мессершман

«Візит літньої пані» Ф. Дюрренматт – Бургомістр

«Сава Чалий» І. Карпенко-Карий – Жезніцький

«Валентин і Валентина» М. Рощин – Перехожий

«Амадей» П. Шеффер – Франц-Йосиф

«Замшевий піджак» С. Стратієв – Застряглий у ліфті

«Комедіанти» А. Баранга – Михай (чоловік Александри)

«Три ідеальні подружжя» А. Касона – Хав’єр Гусман

«Різдвяна ніч» – Потьомкін;

«Украдене щастя» Іван Франко – Війт;

«Марія Заньковецька» Іван Рябокляч – Дрентельн;

«Перед заходом сонця» Г. Гауптман – Гайгер;

«Фредерік або Бульвар злочинів» – Граф де Пієман;

Постановки

«Вічний раб?» Валерій Шевчук

«Біда навчить» Б. Стельмах за казкою Лесі Українки

«Я – камінь з Божої пращі» О. Ольжич

«В обіймах золотої мли» М. Рильський

«Дума про тебе» І. Вільде

«Картка любові» Р. Горак

«Акорди» Г. Меріям  – Лужницький

«Бояриня» Леся Українка

«Він прийшов» Д. Б. Прістлі

«Мина Мазайло» М. Куліш

«Вода життя» Валерій Шевчук

«Любов на замовлення» Т. Іващенко

«Кохання в гуртожитку ім.Б.Брехта» О.Нога,Г.Шумейко

«Король стрільців, або муза в офсайді» І. Керницького

«Симфонія сльози» Ю. Косача

Наші партнери
© 2022 ТЕАТР імені Марії Заньковецької.