Брилинський Юрій

народний артист України
Афіша актора
Репертуар
Вистава
Роль
Акила, Барух, священники єрусалимського храму
Опис

Народився 25 березня 1942 року.
Освіта – Львівський національний університет імені Івана Франка, філологічний факультет (до 1964 року).

Мав народитись у Львові, але народився у селі Борині на Турківщині 25 березня 1942 року.
До Львова потрапив у 1960 році, коли вступив на філологічний факультет Львівського, тоді ще не національного університету імені Івана Франка. До того вчився аж у п’ятьох школах, а в результаті закінчив Ягільницьку середню школу, – на Тернопільщині в Чортківському районі.

З 1963 року працюю актором у тепер Національному театрі імені Марії Заньковецької. Працюю й досі. Зіграв більше сотні ролей з різним успіхом. Не можу сказати, що дуже люблю театр. Тобто люблю його щораз менше, хоча з гастролями об’їздив ледь не всю територію колишнього «есересер», а у пізніші часи побував у Польщі, Чехії, Словаччині, Канаді… Натомість дуже люблю добру літературу, особливо поезію. Перекладаю улюблених авторів з польської й чеської мов.

Репертуар

 

«Гайдамаки» Т. Шевченко – Кобзар

«Лиха доля» М. Старицький – Денис

«На зламі ночі» Р. Іваничук – Кульчицький

«Для домашнього вогнища» І. Франко – Лікар Шварц

«Людина за бортом» А. Школьник – слідчий

«Уріель Акоста» К. Гуцков – Йоль

«Сині роси» М. Зарудний – Петро

«В дорозі» В. Розов – хлопець

«Весілля Кречинського» О. Сухово-Кобилін – поліцмейстер

«Коли мертві оживають» І. Рачада – маршал Блюхер

«На Івана Купала» М. Стельмах – соняшник

«Мої друзі» О. Корнійчук – Гаврило

«Маклена Граса» М. Куліш – музикант

«Невольник» М. Кропивницький – Недобитий

«Суєта» І. Карпенко-Карий – Карпо

«Кум король» М. Стельмах – представник райкому

«Діти сонця» М. Горький – Єгор

«На сьомому небі» М. Зарудний – Калита

«Сестри Річинські» І. Вільде – Нестор

«Не судилось» М. Старицький – Дмитро

«Доки сонце зійде…» М. Кропивницький – Степан

«Ніч на полонині» О. Олесь – вогневик

«Король Лір» В. Шекспір – Герцог Бургундський

«Поступися місцем» В. Дельмар – бармен

«Рим 17, до запитання» М. Зарудний

«Блакитна троянда» Леся Українка – Острожин

«Маруся Богуславка» М. Старицький – Нечхай

«Вірність» М. Зарудний – Денис

«Перший гріх» В. Коломієць – Іван

«Хазяїн» І. Карпенко-Карий – Денис

«Тоді в Тегерані» В. Єгоров – ад’ютант Гітлер

«Камінний господар» Леся Українка – старший гранд

«Горлиця» В. Коломієць

«День сонячного збурення» Л. Табі

«Хворий №199» Ж. Арутюнян – ведучий

«Моє слово» В. Стефаник – Михайло

«В степах України» О. Корнійчук – Гаркуша

«Марія Заньковецька» І. Рябокляча – поліцмейстер

«Називай мене матір’ю» Д. Урнавічуте – «Молочник»

«Людина зі сторони» І. Дворецький – Воронін

«Принцеса і городник» В. Кшемінський – кухар

«Горяче серце» О. Островський – барин

«Пора жовтого листя» М. Зарудний – Данько

«Голубі олені» В. Коломієць – Володька

«Річард ІІІ» В. Шекспір – вбивця

«Драматичні сцени» О. Пушкін – герцог, ведучий

«Бременські музиканти» В. Шульжик – Товстун

«Прапороносці» О. Гончар – Сагайда

«Мартин Боруля» І. Карпенко-Карий – Дульський

«Новорічна віхола» Ю. Турчин – вогневик

«Піднята цілина» М. Шолохова – Половцев

«Дами і гусари» О. Фредро – Капелан

«Під високими зорями» М. Зарудного – Микола

«Я – професор»

«Украдене щастя» І. Франка – Бабич

«Хазяїн» І. Карпенко-Карий

«Неділя – день для себе» В. Сосін – Штиглов

«В обіймах золотої мли» Г. Шумейко за М. Рильським – читець

«Дай серцю волю…» М. Кропивницький – Омелько

«Дім божевільних» Е. Скарпетта – майор

«Замшевий піджак» С. Стратієв – обліковець

«Гамлет» В. Шекспір – Полоній

«Суд пам’яті» М. Петренко – селянин, лісоруб

«Гуцулка Ксеня» Музика і лібрето Я.Барнича – Зілинський

«Дикий янгол» В. Коломієць – Кречко, Клоков

«У неділю рано зілля копала…» О.Кобилянська – Михайло Дончук

«Богдан Хмельницький» О. Корнійчук – Тугай-бей

«Погляд вічності» Т. Шевченко, Р. Лубківський – читець

«Юрко Крук» П. Козланюк – коваль

«Талант» М. Старицький – Лемішка

«Чари правдивої пісні» Б. Стельмах – зло

«Хоробрий півник» Н. Забіла і Б. Янівський – Пірат

«Смерть Тарєлкіна» О. Сухово-Кобилін – Шатала

«Хочу зніматись в кіно» Н. Саймон – Черберт

«Під золотим орлом» Я. Галан – Боб Робер

«Комуніст» Є. Габрилович

«Іменем землі і сонця» Й. Друце – Харет Васильович

«Маскарад» М. Лермонтов

«Декамерон» Д. Бокаччо – султан

«Незручна людина» А. Верблюжка

«Пригоди Швейка» Я. Гашек – Швейк

«Лісова пісня» Леся Українка – Водяник, дядяко Лев

«Регіон» М. Зарудний – Рахуба

«Філумена Мартурано» Е. де Філіппо – Альфредо

«Олекса Довбуш» В. Босович – Дзвічук

«Отелло» В. Шекспір – Брабанціо

«Проводимо експеримент» В. Черних, М. Захаров – Стулов

«Данило Галицький» В. Босович – Андрій

«Безталанна» І. Карпенко-Карий – сват

«Я вибираю березіль…» Н. Бічуя – Бажан

«Арена» І. Фрідберг – матадор

«Сьомий подвиг Геракла» М. Рощин – Геракл

«Гайдамаки» Т. Шевченко – Кобзар

«В сім’ї вольній, новій» Т. Шевченко – художнє читання, Кобзар

«Діти Арбату» А. Рибаков – Баулін

«В степах України» О. Корнійчук – Остап

«Богдан Хмельницький» О. Корнійчук – Тур

«Спокуса Хоми Брута» В. Врублевська – Дорош

«Привітай мене, моя Україно» Т. Шевченко – «Сон» (художнє читання), спів-соло

«Маруся Чурай» Л. Костенко – Гук

«Дама і гусари» О. Фредро – Капелан

«Ой, радуйся земле…» вертеп – господар, колядник

«Згадайте, братія моя…» Т. Шевченко – Батько

«Народний Малахій» М. Куліш – Кум

«Павло Полуботок» К. Буревій – Жураківський

«Наталка-Полтавка» І. Котляревський – Виборний

«Не вбивай» Б. Лепкий – Тринітарій

«Батурин» Б. Лепкий – Хазяїн

«Василь Свистун, молодий козак, великий баламут» В. Герасимчук – Нептун

«Вічний раб» В. Шевчук

«Безталенна» І. Карпенко-Карий – Іван

«Світла моя, муко» В. Симоненко – художнє читання

«Ісус, син Бога живого» В. Босович – Акіла, Барух, священники єрусалимського храму

«В обіймах золотої мли» Г. Шумейко за М. Рильським – читець

«Погляд вічності» Т. Шевченко, Р. Лубківський – читець

«Талант» М. Старицький – Лемішка

«Хоробрий півник» Н. Забіла і Б. Янівський – Пірат

«Івона, принцеса Бургунська» В. Гомбрович – Суддя

«Микита Кожум’яка» О. Олесь – батько

«Творчий вечір оркестру» – соліст (спів, читання)

«Квартет» Р. Харвуд – Вільфед Бонд

«Любий друг» Гі де Мопасан – Вальтер

«Запрошення в замок» Ж. Ануй – Жозюф

«Хитра вдовичка» К. Гольдоні – доктор

«Візит літньої пані» Ф. Дюрренматт – пастор

«Сава Чалий» І. Карпенко-Карий – знахар

«Доки сонце зійде, роса очі виїсть» М. Кропивницький – Завада

«Сільва» І.Кальман – нотаріус

«Комедіанти» А.Баранга – Боянджіу (бухгалтер)

«Дама з камеліями» А.Дюма-син – лікар

«Бояриня» Леся Українка – Батько Перебійний

«Сватання на Гончарівці» Г. Квітка-Основ’яненко – Павло Кандзюба

«Невольник» Т. Шевченко – Недобитий, бандурист

«Мина Мазайло» М. Куліш – Селянин

«Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашек – Кареш

«Пані міністрова» Бранислав Нушич – Дядько Яків;

«Вода життя» Валерій Шевчук – Василь;

«Гуцулка Ксеня» Ярослав Барнич – Зілинський, професор біології, її чоловік;

«Назар Стодоля» Тарас Шевченко – Другий староста;

«Давня мелодія» Василь Стефаник – Читає;

«Циліндр» Едуардо де Філіппо – чоловіки;

«Різдвяна ніч» – Запорожці:;

«Украдене щастя» Іван Франко – Калинич;    Газди:;

«Сватання на Гончарівці» – Кандзюба;

«Марія Заньковецька» Іван Рябокляч – Лірник;

«Перед заходом сонця» Г. Гауптман – Іммос, пастор;

«Соло для мідних труб» Орест Огородник – Мітингувальники;

«Фредерік або Бульвар злочинів» – Антуан, помічник режисера;

 

Фільмографія

1974 рік – «Марина» – Кіностудія імені Олександра Довженка, режисер Борис Івченко

1978 рік – «Під сузір’ям близнят» – Кіностудія імені Олександра Довженка, режисер Борис Івченко

1979 рік – «Хазяїн» І. Карпенка-Карого – фільм-вистава, режисер Юрій Некрасов, постановник Олекса Ріпко, Українська студія телевізійних фільмів – Дем’ян

1982 рік – «Таємниці святого Юра» – режисер Валерій Підпальний

1998 рік – «Роксолана» – режисер Борис Небієрідзе, «Укртелефільм» – Дропан

2004 рік – «Залізна сотня» – режисер Олесь Янчук, Кінокомпанія «Олесь-фільм»

2008 рік – «Владика Андрей» – режисер Олесь Янчук,  Кіностудія імені Олександра Довженка

Наші партнери
© 2022 ТЕАТР імені Марії Заньковецької.