The Rohies - черговий благодійний концерт


26 червня в селі Зимна Вода під Львовом відбулась благодійна акція в підтримку військових Збройних Сил України.  Під час її проведення відбувся благодійний ярмарок та концерт. Активісти-волонтери села підготували вироби народного промислу та різноманітні частування.За словами однієї з місцевих волонтерок Марії Низ, всі виручені кошти, а це 17 200 грн та 20 доларів США, будуть передані на потреби реабілітації українських військових. Варто зазначити, що волонтерський рух цього села є одним наймасовіших на Львівщині, адже чимало вихідців Зимної Води зі зброєю в руках захищали і захищають незалежність нашої держави на Сході України. Марія Низ зазначила: «Усі небайдужі односельчани сьогодні тут. Особливо хочу відмітити моїх колег-волонтерів, які готували та провели цю акцію. Насправді кожен старався як міг, адже це той момент, коли мешканці села справді відчули себе єдиною громадою однодумців. І звичайно ж дякую нашому сусіді Андрієві Войтюку та його друзям-заньківчанам за чудовий виступ”.


Саме головним учасником концерту став заньківчанський кавер-гурт “The Rohies”. Клавішник колективу, мешканець Зимної Води, а актор театру імені Марії Заньковецької Андрій Войтюк  увішов до організаційного комітету акції.
Театральний кавер-гурт разом із солістом Львівської Національної опери, народним артистом України Олегом Лихачем виступив з двогодинною програмою «СонцяСхід». ЇЇ в квітні цього року було презентовано бійцям ЗСУ, які виконують свій військовий обов’язок на Луганщині та Донеччині.

Попри професійних акторів участь у концерті взяли і аматорські співаки та читці – вихідці з Зимної Води. Зокрема Ігор Шолтис – боєць батальйону ОУН, який виступив в ролі виконавця бардівських пісень, в тому числі й авторських.
Андрій Войтюк: “Дякую односельчанам та моїм друзям-акторам за проведення цієї благодійної акції. Мої колеги з перших днів Євромайдану зайняли активну і чітку громадянську позицію і як можуть досі долучаються до допомоги тим патріотам України, які зі зброєю в руках воюють за її незалежність та цілісність. Наша ж акторська зброя – це пісня та слово. У вересні ми знову з концертами їдемо на Схід. Вже втретє. А потім до Польщі, де разом з українською діаспорою збиратимемо кошти на допомогу військовим.».

Приємною несподіванкою стала зустріч з одним з офіцерів батальйону «Київська Русь» Анатолієм Адамовським , кавалером ордену «Народний герой України» - почесної недержавної нагороди. На самій передовій біля Попасної він вперше зустрівся з “The Rohies”. Також зі сцени лунали привітання на адресу учасників та гостей свята від багатьох волонтерів та волонтерських організацій з Львівщини.

«А ми нашу славну Україну розвеселимо…» - ці слова з гімну Січових Стрільців у виконанні  “The Rohies” ще довго відлунювали в серцях всіх присутніх на святі.
 
Тарас Лисак
 
Світлини - Ян Галас та активістів волонтерського руху с. Зимна Вода