Донеччина зустрічала заньківчан та їхніх друзів.
Напередодні відкриття театрального сезону актори Національного театру імені Марії Заньковецької, які входять до складу кавер-гурту The Rohies, та народний артист України, соліст Львівської опери Олег Лихач виступили у трьох містах Донецької області для місцевих мешканців: 2 вересня у Костянтинівці, 3 – у Слов’янську, 4 – у Бахмуті.

Серед репертуару The Rohies – кавер-версії популярних пісень українських виконавців. Доповнив програму класичними оперними та естрадними творами тенор Олег Лихач. Назва програми, яку представили донеччанам, носить символічну назву “СонцяСхід”.
“Сонце над нашою державою встає, зрозуміло, на Сході, і доки воно проходить шлях до Львова, нехай воно бачить під собою мирну, багату і сильну державу” - до публіки звертались актори зі сцени. Впродовж всього спілкування з глядачами головними тезами виступів були гасла “Схід і Захід разом” і “Єдина країна”. Начальник Департаменту культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, з ініціативи і на запрошення якої й відбулося турне, у своєму виступі перед публікою Слов’янська відзначила необхідність та важливість такого культурного обміну, запевнила про його продовження та розширення. А оберемки квітів від глядачів та їхні тривалі оплески підтвердили прагнення до щирого спілкування поміж всіма, хто любить Україну та докладає зусиль для її зміцнення.

Бадьорі виступи кавер-гурту The Rohies та народного артиста України Олега Лихача, окрім глядачів, були високо оцінені і військовим командуванням. Адже поза концертними залами мирних міст два концерти відбулися безпосередньо біля лінії ведення бойових дій у місцях дислокації українських військових, які виконують свій обов’язок в зоні АТО. Ці виступи та подарунки для військових були зорганізовані у співпраці з Львівським 58 будинком офіцерів (м. Львів), який є постійним партнером заньківчан в проведенні роботи щодо зміцнення морально-психологічного стану наших військовослужбовців, підтримці їхнього духу як на Львівщині так і на Сході нашої держави.

Зазначимо, що Національний театр імені Марії Заньковецької вже не вперше за останні два роки  як з власної ініціативи, так й в рамках програми Міністерства культури України  “Український Донбас”, виступає у Донецькій та Луганській областях. У місті Сватове Луганської області Театр двічі представив виставу “Наталка Полтавка” та відвідав це ж місто одразу після трагічних подій (вибухів боєприпасів на військових складах) з виставою “Сватання на Гончарівці”, котру представив одного разу для військових, а ввечері того ж дня для сватівчан. Виступи The Rohies та Олега Лихача змогли побачити у вересні минулого року та навесні цьогоріч в понад десятку військових частин на Сході, в тому числі і на самій передовій.

Учасники турне, колектив Національного театру імені Марії Заньковецької, 58 будинку офіцерів висловлюють подяку усім, хто долучився до організації і проведення цього вересневого турне та збору подарунків для військових, зокрема, Донецькій облдержадміністрації, Львівському АТП-14631(директор – Андрій Дума), отцю церкви Святого Миколая Андрієві Дуді, львівським підприємцям Стефанії Палій, Ростиславу Говзану, ГО “Волонтерський рух “Handmade”, ГО “Самооборона Львівщини”, компанії “GAL-SOUND” (представник – Богдан Кусь та Юрій Подоляк), Анні Маяковій, волонтерському рухові смт. Зимна Вода, Роману Посікірі, Мар'яні Заєць, Назару Спільнику, всім волонтерам та людям доброї волі.

ПУБЛІКАЦІЇ

КАВЕР-ГУРТ «РОГИ» ВІДВІДАВ КОСТЯНТИНІВКУ | Телеканал "До Тебе" (Донецька регіональна дирекція Національної телекомпанії України")

ЛЬВОВСКИЕ МУЗЫКАНТЫ ПЕЛИ В КОНСТАНТИНОВКЕ ПРО «СОНЦЯСХІД» | 3 вересня, "Знамя Индустрии", Марина Пухир

"СОНЦЯ СХІД" ЗНОВУ ДАРУЄ ЗУСТРІЧ З АРТИСТАМИ З ГАЛИЧИНИ  |  ww.dn.gov.ua
 

Світлини - Віталій Провозін