The Rohies взяли участь в акції "Разом з Україною"
З огляду на давно налагоджені партнерські стосунки поміж Національним театром імені Марії Заньковецької та Об’єднанням Укранців в Польщі, зокрема, його Ольштинським відділенням, театр отримав запрошення для участі в мистецькій благодійній акції “Разом з Україною”. Усі витрати щодо перебування представників театру у Польщі взяла на себе запрошуючи сторона.

Впродовж перебування в Польщі актори театру, які сформували музичний кавер-гурт The Rohies, тричі виступили з театрально-музичними композиціями. В Будинку культури міста Моронг разом з професійними та самодіяльними колективами взяли участь в Фестивалі української популярної пісні. В місті Оструда заньківчани виступили перед представниками громадськості міста в концертній залі Острудського замку. А в місті Ольштин, адміністративному центрі Варміно-Мазурського воєводства, – в найпопулярнішому клубі “Novy Andegrant”, до речі, з мегапопулярним польським гуртом, що співає українською - Horpyna. До уваги слухачів була запрезентована програма «СонцяСхід» з якою гурт кілька разів виступав перед військовими та цивільними в зоні проведення АТО. Вона включає кавер-версії відомих українських народних пісень, популярних творів відомих українських та західних, в тому числі польських, виконавців.

На концертах були присутні як представники численної української діаспори, так і представники польських творчих кіл і громадськості. З вітальним словом до акторів театру звернулись Голова Ольштинського відділення Об’єднанням Укранцїв в Польщі Степан Мігус та віце-староста Староства Острудського Edmund Winnicki. Також було зачитано вітальний лист, який надіслав Воєвода Варміно-Мазурський Artur Chojecki. В усіх промовах було наголошено про необхідність подальшого розвитку культурного обміну та посилення добросусідського партнерства поміж митцями обох країн та  українським та польським народами загалом. 

Нагадаємо, що активна співпраця Національного театру Марії Заньковецької та громад міст Варміно-Мазурського воєводства розпочалася в часи Євромайдану. Своїми неодноразовими благодійними виступами на цих теренах заньківчани долучились до збору коштів на відпочинок в цьому краю дітей, батьки яких загинули під час Революції Гідності та в зоні АТО, до інших волонтерських програм в рамках благодійної акції “Разом з Україною”. 
 
Тарас Лисак
 


ФОТОГАЛЕРЕЯ
Світлини - Тарас Лисак