Творчий вечір Богдана Козака "ПОСЛАНІЄ..."

Творчий вечір Богдана Козака "ПОСЛАНІЄ..."


творчий вечір народного артиста України, Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдана Козака
Тривалість — 2:00
Прем'єра відбулась 16 Жовтня 2015 року


     Богдан Козакактор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Лауреат Шевченківської премії, народний артист. України. Цей актор має дивовижну здатність магнетизувати публіку, а його блискуче володіння словом просто чарує. Потужна енергетика, яка йде в зал під час гри метра, створює дивовижну атмосферу і ти беззаперечно віриш у реальність, яку пропонує тобі цей актор.
 
    «Сальєрі, інспектор Гуль, граф Орлов, Пилат, Капулетті, Возний... Шукаючи спільний знаменник до цих імен, далеко ходити не треба – актор Богдан Козак, якого без перебільшення можна назвати легендою львівського театру, перевтілювався у кожного з них на сцені Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької. Попри те, що на сцені зіграв близько 150 ролей і не збирається зупинятися на досягнутому, він ще й автор поетичних вечорів, на яких декламує поезію Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича... Та й у житті Богдан Козак навіть не грає, а проживає ролі викладача акторської майстерності, науковця, автора статей та розвідок з історії та теорії театру», - Оксана Зьобро, «Високий Замок» від 25.11.2010.
   
 Юрій Чеков
 заслужений діяч мистецтв України
 Помічник Художнього керівника
 Національний театр ім. М. Заньковецької
     «Маю честь назвати Вас вчителем…»
 
 Андрій Садовий
 Міський голова Львова
     «Безперечно, щоб Бог поцілував його в чоло. І кожна його праця вона є геніальною, чи на сцені, чи в університеті. І мене дуже тішить, що ці молоді актори, які отримують дорогу в життя, дякуючи йому, нас так само тішать, які і його мистецтво. Я б хотів, щоб у нього було багато учнів і всі вони були його улюбленими, і щоб дякуючи Козаку, дякуючи нашій мистецькій школі, Львів мав славу міста театру, яким би пишалась вся Україна і захоплювався весь світ».
 
Любов Боровська
народна артистка України
актриса Національного театру ім. М. Заньковецької
     «При всьому зовнішньому демократизмі Богдана Козака ми страшно поважали і побоювались цієї людини. Коли він критикував, вимагав або дорікав – це було так боляче. Бувало, коли він йшов по коридору, то ми ховалися, адже гнів його був страшним. Коли ми вчилися в студії,звичайно прогулювали пари, як і всі студенти, але було табу на два предмети, а саме: майстерність актора і сценічне слово. Людина, яка не з’являлась на ці два предмети могла іти з курсу. Принцип Богдана Миколайовича стосовно роботи був таким: «Актор не виходить на сцену в двох випадках: або він помер, або завалилася сцена». Він багато пробачає людського, повсякденного, але, що стосується професійного відношення – це святе. Зрада професії для Богдана Козака – це зрада всього».
 
Ростислав Держипільський
заслужений артист України
Директор Івано-Франківського академічного театру ім. І. Франка
    «Я мріяв вчитися у Заньківчан, адже для мене це було світло в кінці тунелю. Богдан Миколайович Козак відіграв у моєму житті ключову роль, адже дав мені ту професію, якою я зараз володію. Якби його не було, не було б мене, моїх учнів і тих вистав, які стали резонансними в Україні. Він – унікальний.
     Зараз, коли я почав викладати, то повернувся до всіх своїх студентських конспектів. Іноді здавалося, що я міг забути щось, але коли працював зі студентами виринали фрази, які казав Богдан Козак і я розумів, що його вплив на мене та моє мислення – вагомий». 
 
Олександра Люта
Артистка Національного театру ім. М. Заньковецької
     «Я думаю, що він був для мене педагогом в минулому, є зараз і буде в майбутньому – до кінця життя. Він – моя внутрішня підтримка, колега на якого хочеться тільки рівнятися, з яким хочеться грати на сцені. З перших днів навчання він нагадує мені мого тата, як зовні так і внутрішньо. Він став мені сім’єю, хресним батьком, адже завжди мені повторював татові слова: «Роби все так, щоб за тебе потім ніхто нічого не переробляв».
 
Юрій Хвостенко
артист Національного театру ім. М. Заньковецької
     «Знаєте, про Богдана Козака всі говорять щось таке правильне і грамотне. А я, як його істинний учень і послідовник сажу те, що він – КЛЬОВИЙ!  І це прекрасно!..» (Сміється)
Олеся Галканова
Фахівець зі зв’язків з громадськістю та  роботи з пресою
НАУД театр ім. М. Заньковецької

 
Відео з прес-конференції з нагоди Творчого вечора народного артиста України Богдана Козака, дивитись
 
Дарина Цвях Львівський актор Богдан Козак нагороджений орденом Ярослава Мудрого | zaxid.net, 11.11.2015, читати 

Актор Богдан Козак дістав орден від Порошенка | zbruc 12.11.2015, читати

Президент нагородив заньківчанина Богдана Козака орденом Ярослава Мудрого | «Високий замок», 10.11.2015, читати

Тетяна Козирєва Президент нагородив заньківчанина Богдана Козака орденом Ярослава Мудрого | «День», 10.11.2015, читати

Творчий вечір Богдана Козака | «Газета по-львівськи», 11.11.2015, читати