Вернісаж


Вацлав Гавел


Вистава без антракту
Переклад з чеської Віталія Марковича
Тривалість — 00:45
Прем'єра відбулась 20 Жовтня 2012 року

Режисер-постановникВадим Сікорський заслужений діяч мистецтв України
Художник-постановникНаталя Тарасенко
Помічник режисераВячеслав Жуков
Soundtrackby Snitsarchuk
Керівник проектуОлеся Галканова-Лань

Дійові особи та виконавці

Вєра Альбіна Сотнікова народна артистка України 
Міхал Андрій Сніцарчук заслужений артист України 
Бедржих Юрій Хвостенко заслужений артист України 
        Постановку здійснено за підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові та Чеського центру у Києві. Це перший експеримент постановки «Вернісажу» на теренах Західної України. Цікавим є той факт, що сама п’єса, була перекладена українською мовою Віталієм Марковичем, який став переможцем конкурсу перекладачів з чеської мови.
         «Для нас ця співпраця дуже важлива, адже це не тільки вшанування пам’яті президента Вацлава Гавела, як першого президента демократичної держави, але й презентація етапів життя громадян нашої держави. Мова йде про час коли люди мали б жити в країні де до них не ставилися так, як обіцяли. Вважаю, що тема п’єси ще актуальна і не втратила свого значення. Переконана, цей матеріал має що сказати сучасному глядачеві і буде дуже цікавим для перегляду. Нам приємно, що «Вернісаж» Вацлава Гавела буде поставлено українським колективом, а особливо Заньківчанами», - каже Консул Чеської республіки у Львові п. Мартіна Павлітова Мухова.   
        Історія, яку написав Вацлав Гавел – цікава і досить неординарна. Вона створена на межі боротьби світу духовності та матеріального. Цікавим є і сам сюжет, який змусить глядача сприймати героїв вистави у досить двозначному напрямку. Зокрема режисер вистави Вадим Сікорський зазначив: «Якщо говорити про Вацлава Гавела, то нестримним є бажання познайомитися з цим видатним діячем та вшанувати цю велику людину. Ми прагнули пізнати його зацікавлення, як він  аналізував світ, а особливо, дивився на театр та драматургію. Якщо говорити про сам матеріал, то він – вражає. Працювати із самим текстом легко, адже автор ніби невидимою рукою провадить до дії. Звісно, хочу виловити подяку за можливість працювати над п’єсою Генеральному консульству Чеської Республіки у Львові та Чеському центру у Києві. Мені приємно, що ми пізнаємо Вацлава Гавела разом».      
 
          Цікаві факти:
        Вацлав Гевел (5.10.1936 – 12.12.2011) – чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст. Він був дев’ятим  президентом  Чехословаччини (1989-1992) та першим президентом Чехії (1992-2003). Як письменник відомимий своїми драмами у дусі театру абсурду.
 
Олеся Галканова
Фахівець із зв’язків з громадськістю
та роботи з пресою