Бонковська Олександра

народна артистка України
Репертуар
Вистава
Роль
Агафія; Головиха
Баба Настя (казкарка)
Опис

Народилася 1 січня.
Освіта – 1976-1978 – Учбово-театральна студія підготовки акторських кадрів при театрі імені Марії Заньковецької, викладачі Олексій Миколайович Ріпко, Любов Яківна Каганова; Алла Григорівна Бабенко (багаторічний наставник актриси);
– 1979-1985 – Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет журналістики.

Олександра Бонковська брала участь у численних театральних фестивалях, серед яких:

Міжнародний театральний фестиваль «Мелихівська весна», вистава «Вітрогонка» А. Чехова, режисер Алла Бабенко, 2004 рік;
Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», місто Чернігів, вистави «Вітрогонка» А. Чехова, «Жіночі ігри» Р. Феденьова, режисер Алла Бабенко;
На Фестивалі «Золоті оплески Буковини» у Чернівцях актриса отримала диплом «Найкраща жіноча роль другого плану» за роль Бланки у виставі «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашека, Я. Баліка.

Репертуар

 

«Срібна павутина» О. Коломієць – Найкраща

«Дай серцю волю…» М. Кропивницький – Христя

«Кришталевий черевичок» Т. Габбе – Попелюшка

«Німий лицар» Е. Хелтаї – Джанетта, Карлотта, Нарделла

«Юрко Крук» П. Козланюк – Оленка

«Чари правдивої пісні» Б. Стельмах – Наталка

«В стапах України» О. Корнійчук – Галя

«Не зрадь себе» Л. Сергеєв – Марина

«Діти Арбату» А. Рибаков – Ніна

«Федра» Ж. Расін

«Меленхолійний вальс» О. Кобилянська – Марта

«Літо в Ноані» Я. Івашкевич – Огюстина

«Смерть Тарєлкіна» І. Сухово-Кобилін – дочка Брандехлистової

«Правда» О. Корнійчук – дочка поміщиці

«Човен хитається» Я. Галан – Леся

«Звичайне чудо» Є. Шварц – Аманда

«Візаві» В. Врублевська – покоївка

«Житейське море» І. Карпенко-Карий – Надя

«По щучому велінню» М. Кропивницький – Галька

«Декамерон» Д. Бокаччо – Гісмонда, маска, Монна Анна

«Розорене гніздо» Я. Купала – Зоська

«Маскарад» М. Лермонтов – покоївка

«Дами і гусари» О. Фредро – Зузя, Зося

«Як ледар щастя купив» – Маринка

«Санітарний день» О. Коломієць – Лада

«Лісова пісня» Лесі Українки – Килина

«Хета Ніскавуорі» Х. Вуолійокі – Керту

«Регіон» М. Зарудний – Варя

«Котигорошко» А. Шиян – Калина

«Люди, яких я бачив» С. Смирнов – Люся

«Проводимо експеримент» В. Черних – Лучиста

«Ой, не ходи Грицю…» М. Старицький – Дарина

«Данило Галицький» В. Босович – Констанція

«Звичайна горошина» В. Данилевич – принцеса Трулялійська, Марцеліна

«Безталанна» І. Карпенко-Карий – Параска

«Суєта» І. Карпенко-Карий – Василина, Аделаїда

«Гайдамаки» Т. Шевченко – думи поета

«В сім’ї вольній, новій» – читець

«Привітай же мене, моя Україно» – читець, спів

«Маруся Чурай» Л. Костенко – Демиха, спів

«Штани» Ф. Дунаї – Магда

«Ой, радуйся земле…» вертеп – Пріся, колядниця

«Згадайте, братія моя…» – Душа, Доля, Ярина

«Народний Малахій» М. Куліш – Любуня

«Василь Свистун» В. Герасимчук – Русалка

«Гріх і покаяння» І. Карпенко-Карий – Марина

«Вічний раб» В. Шевчук – Павучиха

«Така любов» П. Когоут – Ліда Матісова

«Ніч на полонині» О. Олесь – Марійка

«Шаріка» Я.Барнич – Шаріка

«А дощ все йде…» – Анна

«Мужчина» Г. Запольська – Ніна

«Мадам Боварі» Г. Флобер – Емма

«Талан» М. Старицький – Квятковська

«Погляд вічності» – спів

«Світла моя муко» – читець, спів

«Я камінь з Божої праці» – читець, спів

«В обіймах золотої мли» – читець

«Вітрогонка» А. Чехов – Ольга Іванівна

«Хитра вдовичка» К.Гольдоні – Маріонетта

«Вісім люблячих жінок» Р. Томи – Габі

«Для домашнього вогнища» І. Франко – Анеля

«Жіночі ігри» Родіон Феденьов – Констанція

«Благочестива Марта» Т. де Моліно – Марта

«Микита Кожум’яка» О. Олесь – княгиня

«Любий друг» Гі де Мопассан – Рашель

«Дім Бернарди Альби» Ф. Г. Лорка – Понсія

«Ісус, син Бога живого» В. Босович – народні сцени

«У неділю рано зілля копала…» О.Кобилянська – народні сцени

«Гуцулка Ксеня» Я Барнич – народні сцени

«Новорічний концерт» – колядки

«Кафедра» В. Врублевська – Єфграфова

«Валентин і Валентина» М.Рощин – мати Валентини

«Комедіанти» А.Баранга – мадам Боянджіу

 «Бояриня» Леся Українка – мати Перебійниха

«Одруження» М.Гоголь – Текля Іванівна

«Спогад про Саломею» Р. Горак – від Соломії Крушельницької

«Полліанна» Е. Портер – Ненсі

«Невольник» Т. Шевченко – Друга мати

«Мина Мазайло» М. Куліш – Баронова

«Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашек – Бланка

«Антігона» Ж. Ануй – Годувальниця

«Блазні мимоволі» О. Огородник – Ірина, його дружина

«Вода життя» В. Шевчук – Настя

«Криза» О. Огородник – пані Марта

«Симфонія сльози» Юрій Косач – Бортнянська;    Оркестр, музики;

«Різдвяна ніч» – Жінки:;

«Святомиколаївський вечір» Роман Горак – Зайняті:;

«Жіночий дім (Ціна любові)» Зоф’я Налковська – Марія Ланова;

«Та, котру любили» Роман Горак – Виконавці;

«Ревізор» Микола Гоголь – Анна Андріївна, його дружина;

«Святковий концерт оркестру з нагоди 100-ліття театру» – Солісти;

«CLUB Самотніх сердець» – Іда;

«Соло для мідних труб» Орест Огородник – Мітингувальники;

«Фредерік або Бульвар злочинів» – Мати Фредеріка;

Наші партнери
© 2022 ТЕАТР імені Марії Заньковецької.