Буна

Вистава
Етнохоррор
Тривалість
1 година 50 хвилин
Прем'єра
25 Жовтня 2020 року
11 вересня, середа 18:00
КУПИТИ КВИТОК
Буна

Сюжет п’єси «БУНА» побудований на основі реальної історії родини з Буковини. Драматургиня, описую чи ЖИТТЯ персонажів, зобразила українське село на межі глобалізації з наявними пограничними станами: бідності та уявлення про заможність, убогості культури та прагнення до нематеріальних благ цивілізації. Головна героїня твору – Буна (з буковинського діалекту «бабуся») — уособлює українські традиції, забобони, вірування. Вона представниця людини, що ввібрала в себе національну пам’ять з її автентичністю та «скелетами у скрині». Як сказала режисерка Олена Роман: «Буна — це гостро схоплений Вірою образ України, яка пройшла через радянську добу і не загубила коріння».

Події у житті персонажів п’єси розгортаються так, що старенькій Буні доводиться самотужки виховувати 19-ти річну онуку Орисю. Але це виховання для сучасної людини виглядає жорстким: Буна контролює ледь не кожен крок онуки. Орися – нове покоління, котре вже не хоче жити у межах традиційних консервативних форм, але як жити по-новому вона ще не знає. Лише увесь час мріє поїхати до столиці, вступити до університету. Натомість вона переживає руйнацію мрій і, коли вже доходить до межі відчаю, йде на рішучий крок – їде на заробітки до Америки.

Якою вона повернеться і чи повернеться взагалі – відповідь знаходиться у розв’язці п’єси, але для більшості сучасної молоді це питання залишається відкритим.

Авторка

ВІРА МАКОВІЙ

Режисер-постановник

ІГОР БІЛИЦЬ

Художник-постановник

БОГДАН ПОЛІЩУК

Помічники режисера

ТЕТЯНА КОГУТ, В'ЯЧЕСЛАВ ЖУКОВ

Фото
Фото
Відео
Дійові особи та виконавці

Буна

Бонковська Олександра

народна артистка України

Швайківська Ірина

народна артистка України

Орися

Боймук Наталія

заслужена артистка України

Митро

Пантелеймон

Тітка Фрізана

Лісова Наталія

заслужена артистка України

Наші партнери
© 2022 ТЕАТР імені Марії Заньковецької.