ХТО, В БІСА, ТАКИЙ ЙОЗЕФ РОТ?!

Вистава
Ескіз
Тривалість
1 година
Прем'єра
12 жовтня 2024 року
13 жовтня, неділя 19:00
КУПИТИ КВИТОК
ХТО, В БІСА, ТАКИЙ ЙОЗЕФ РОТ?!

Національний театр імені Марії Заньковецької запросив режисера Яна-Крістофа Гокеля та його театральну компанію peaches&rooster для спільної роботи над виставою, мета якої — познайомити широку публіку з постаттю Йозефа Рота.

Народжений у Бродах, на заході України, Йозеф Рот, на піку Австро-Угорської імперії, багато писав про свій рідний край. У своїх репортажах 1920-х років він повертався на рідну Галичину як кореспондент, а в багатьох його романах знову оживає світ, який зник після Першої світової війни та краху Двоїстої монархії. Рот — суперзірка німецькомовного світу, і сьогодні залишається відомим та широко читаним, однак у своїй рідній країні його ім’я мало звучить. 

У 1920 році Йозеф Рот “діагностував” у своєму есе «Україноманію»: у Берліні розмови точилися тільки навколо цього. Невідомі території «десь між Кавказом і Карпатами» через глобальні політичні зрушення потрапили на внутрішню карту західного світу: «Іноді нація стає сучасною. Греки, поляки та росіяни колись були такими. Тепер черга за українцями». Сто років потому Україна знову бореться за те, щоб стати сучасною нацією: її територія та культура стали мішенню російської агресії.

Проект, присвячений Йозефу Роту, покликаний не лише повернути його постать на культурну карту України, але й поглибити розуміння того, як ця історична постать може стати символом сучасного українського культурного пошуку. Рот, як людина, яка з’єднувала різні світи, епохи та ідентичності, є прикладом того, як Україна сьогодні може знайти своє місце у Європі, не втрачаючи власної унікальності. Його постійна міграція та пошук дому відображають глибокі питання ідентичності, що актуальні для сучасної України, яка, з одного боку, прагне інтеграції у європейський культурний простір, а з іншого — зберігає свої національні та історичні корені.

За підтримки Міжнародного фонду копродукції (Internationaler Koproduktionsfonds) Goethe-Institut та BMKÖS.

Партнер проєкту — Центр міської історії центрально-східної Європи, що досліджує єврейське життя в місті. Центр долучиться до проєкту своїми дослідженнями та спеціальною публікацією.

Партнер з розміщення — Готель «Жорж».

Режисер

Ян-Крістоф Гокель (Німеччина)

Сценографія та костюми

Юлія Курцвег (Німеччина)

Асистент з оформлення сцени

Сергій Глибін (Україна)

Драматургія

Оксана Лемішка (Україна), Клаус Філіп (Австрія)

Музичне оформлення

Яків Суске (Бельгія)

Жива анімація

Софія Мельник (Німеччина)

Продюсерки

Ліза Анетсман (Австрія), Аліна Рашко (Україна)

Диригент

народний артист України Богдан Мочурад

Художник зі світла

Руслан Березовий

Помічниця режисера

Тетяна Когут

Фото
Фото
Дійові особи та виконавці

Учасники проєкту:

У вистави задіяні музиканти оркестру театру.

Наші партнери
© 2022 ТЕАТР імені Марії Заньковецької.
ufabet pg slot